RTS  
 
RTS

RTS Hakkında

RTS Renal Tedavi Hizmetleri San. ve Tic. AŞ, 2002 yılında, Eczacıbaşı Topluluğu bünyesindeki Eczacıbaşı - Baxter Hastane Ürünleri San. ve Tic. AŞ ile, Baxter International’ın iştiraki olan RTS (Renal Therapy Services) Worldwide’ın ortaklığı ile kurulmuş ve ülkemizdeki faaliyetlerine başlamıştır.

RTS Worldwide, diyaliz tedavisi sunan bir hizmet kuruluşu olarak 1993 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulmuştur.

RTS, Türkiye’de 2002 yılında İstanbul'daki Transmed Diyaliz Merkezi ile ortaklık oluşturarak ülkemizdeki diyaliz hastalarına hizmet vermeye başlamış, kısa süre içinde gerek mevcut diyaliz merkezleriyle ortaklıklar kurarak, gerekse sıfırdan diyaliz merkezleri kurarak Türkiye’nin 12 ilinde kronik böbrek yetmezliği tedavileri olan hemodiyaliz ve periton diyalizi hizmetlerini sunan bir zincir haline gelmiştir.

RTS, vermekte olduğu diyaliz hizmetlerinde güncel dünya standartlarını takip ederken, önceliğini her koşulda tedavi kalitesine vermektedir. Bu doğrultuda, tüm diyaliz merkezlerimiz için uygulanması zorunlu olan standartlar ve prosedürler belirlenmekte ve sürekli olarak güncellenmektedir. Bu amaçla, RTS merkezleri düzenli ve periyodik olarak denetlemelere tabi tutulmakta ve tedavi sonuçlarımız sürekli olarak Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenmiş olan parametrelerle kıyaslanmaktadır.

RTS Türkiye’de halen 10 ilde 16 diyaliz merkezinde, toplam 500’ün üzerinde çalışanıyla, son dönem böbrek yetmezliği hastalarına hemodiyaliz ve periton diyalizi tedavisi sağlamaktadır.

 

Finansal Bilgiler


Sicil Numarası: 473007
Ticaret Ünvanı: RTS Renal Tedavi Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi
İşletme Merkezi: Cendere Yolu No.10 Kat.1 Ayazağa / İstanbul 
Yönetim Kurulu Başkanı: Elif Neşe Çelik
Yönetim Kurulu Başkan Vekili: George Peter Nicklin
Yönetim Kurulu Üyeleri: Sedat Birol, Kevin Michael Holland
Sermaye Miktarı: 46.873.300,00 TL.
Ödenen Sermaye Miktarı: Tümü ödenmiştir
Denetçi: Price Waterhouse Coopers
Finansal Tablolar: 2009 - 2010
2010 - 2011
2011 - 2012